Banner

Autoservis

Vítejte na Auto-servis.eu
Tento portál Vám přináší adresář autoservisů a jejich kontaktní údaje, polohou na mapě a odkazy na další užitečné informace pro motoristy.
Autoservis

Japonská tvrz odolala o prsa, Toyota je jednička

Ani čtvrtinový pokles prodejů za půl roku nemohl otřást postavením japonské automobilky Toyota coby světové jedničky v prodeji vozů. A to jej získala teprve letos v lednu.

Automobilka dnes oznámila, že v prvním pololetí prodala 3,56 milionu aut, což znamená propad o 26 procent. Informovala o tom ČTK s odvoláním na agenturu AP. Dřívější jednička na trhu s osobními vozy, americká automobilka GM, která držela tento titul plných 77 let, však na svého rivala ztrácela jen 10 tisíc prodaných vozů.

GM již dříve oznámila pokles prodeje o 15 procent na 3,55 milionu prodaných vozů.

Ještě víc než prodeje aut s emblémem Toyoty na kapotě, poklesla jejich světová výroba - o více než 40 procent. „Světová výroba se kvůli letošním omezením snížila o 40,6 procenta, domácí o 43,7 procenta. Pouze v červnu činil světový pokles výroby přes 23 procent," sdělil agentuře AP mluvčí automobilky Yuta Kaga.

Zájem je o úsporné modely

Ačkoliv podle něj zůstávají měsíční prodeje i výroba pod úrovní loňského roku, jsou již patrné známky oživení. „Pomohly tomu také výborné prodeje hybridní Toyoty Prius a dalších úsporných modelů," dodal mluvčí.

Japonští konkurenti Toyoty na tom nebyli v prvním pololetí o mnoho lépe. Honda snížila světovou výrobu o 33,7 procenta, Nissan o 40 procent, Mazda o téměř 46 procent a Mitsubishi o 55,9 procenta.

 

Reklama


Tip na úsporu

Povinné ručení online

Povinnost uzavřít povinné ručení
Poviné ručení musí mít každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka anebo technický průkaz nebo je používáno na veřejných komunikacích.
Toto pojištění lze naštěstí sjednat rychle i online, prostřednictvím internetu.

Vybraná vizitka