Banner

Autoservis

Vítejte na Auto-servis.eu
Tento portál Vám přináší adresář autoservisů a jejich kontaktní údaje, polohou na mapě a odkazy na další užitečné informace pro motoristy.
Autoservis

Japonská tvrz odolala o prsa, Toyota je jednička

Ani čtvrtinový pokles prodejů za půl roku nemohl otřást postavením japonské automobilky Toyota coby světové jedničky v prodeji vozů. A to jej získala teprve letos v lednu.

Automobilka dnes oznámila, že v prvním pololetí prodala 3,56 milionu aut, což znamená propad o 26 procent. Informovala o tom ČTK s odvoláním na agenturu AP. Dřívější jednička na trhu s osobními vozy, americká automobilka GM, která držela tento titul plných 77 let, však na svého rivala ztrácela jen 10 tisíc prodaných vozů.

GM již dříve oznámila pokles prodeje o 15 procent na 3,55 milionu prodaných vozů.

Ještě víc než prodeje aut s emblémem Toyoty na kapotě, poklesla jejich světová výroba - o více než 40 procent. „Světová výroba se kvůli letošním omezením snížila o 40,6 procenta, domácí o 43,7 procenta. Pouze v červnu činil světový pokles výroby přes 23 procent," sdělil agentuře AP mluvčí automobilky Yuta Kaga.

Zájem je o úsporné modely

Ačkoliv podle něj zůstávají měsíční prodeje i výroba pod úrovní loňského roku, jsou již patrné známky oživení. „Pomohly tomu také výborné prodeje hybridní Toyoty Prius a dalších úsporných modelů," dodal mluvčí.

Japonští konkurenti Toyoty na tom nebyli v prvním pololetí o mnoho lépe. Honda snížila světovou výrobu o 33,7 procenta, Nissan o 40 procent, Mazda o téměř 46 procent a Mitsubishi o 55,9 procenta.

 

Reklama


Tip na úsporu

Povinné ručení online

Povinnost uzavřít zákonné pojištění vozidla má každý majitel vozidla, kterému byla přidělena registrační značka anebo technický průkaz. Porovnejte ceny povinného ručení 2010 v jednoduché kalkulačce.

Vybraná vizitka